A picture

Dotazník pro obyvatele mikroregionu Zábřežsko

Mikroregion Zábřežsko hledá směry rozvoje území

Svazek obcí Mikroregionu Zábřežsko se rozhodl aktualizovat svou strategii rozvoje území, ve které chce stanovit dlouhodobou vizi rozvoje a priority, kterým se bude v následujících sedmi letech věnovat.

Strategie se stane dokumentem, který poslouží k efektivnějšímu využívání finančních prostředků, poslouží i jako nezbytný podklad při získávání různých dotací a z nejširšího hlediska určí směry rozvoje území.

Názory občanů regionu Zábřežska jsou cenným zdrojem informací o tom, jak se v regionu jeho obyvatelům žije, jak hodnotí dostupné služby, co jim v regionu chybí a jaké aktivity by sami rádi podpořili veřejnými financemi. Názory obyvatel bude

Mikroregion sbírat prostřednictvím elektronického dotazníku umístěného na stránkách www.zabrezsko.cz. Nebo jej najdete přímo pod odkazem: http://www.zabrezsko.cz/351-dotaznik-pro-obyvatele-mikroregionu-zabrezsko, kde je možné během pěti minut dotazník vyplnit. Elektronický dotazník bude přístupný do 31. 7. 2017.

Dotazníky je také možné vyplnit v tištěné podobě na obecních úřadech jednotlivých obcí, případně budou součástí obecních zpravodajů a vyplněné dotazníky je možné odevzdat na obecních úřadech do 10. 7. 2017.

Dotazník ke stažení zde

O podobě budoucí strategie diskutovali zástupci obcí již na druhém setkání ve čtvrtek 15. června v Zábřehu. Jako prioritní oblasti, ve kterých mají obce úzce spolupracovat s cílem dosáhnout lepších výsledků, než při samostatném jednání, si zvolili:

- Ochranu životního prostředí, v níž jsou silným tématem především „odpady“

- Dopravní infrastrukturu, kde je nutná spolupráce především při budování cyklostezek mezi obcemi

- Zdravotní, sociální služby a vzdělávání

- Sport, kultura a zájmové aktivity

- Cestovní ruch, turistika, památky a tradice

- Partnerství a spolupráce obcí spočívající ve společném hájení zájmů regionu a propagaci regionu

Další projednávání strategie bude probíhat po zapracování výstupů z dotazníkových šetření, a to v září 2017. Dokončení a schválení finálního dokumentu se připravuje na listopad 2017.

Vyvěšeno: 22. 6. 2017

Datum sejmutí: 31. 7. 2017